Mókus csoport

Csoport filozófia

Az a célunk, hogy a gyermekek találják meg saját helyüket, fedezzék fel tehetségüket, amivel érdemes átélni, megélni változó, felgyorsuló világunkat.
Fontosnak tartjuk, hogy megtaláljuk a gyermekek egyediségéhez vezető utat.  Fejlődjön a gyermekek önkifejezése, gondolkodáskészsége, kooperatív készsége, melynek hatására az iskolai életben könnyebben tudjanak helytállni. Nagy hangsúlyt fektetünk a drámapedagógiai módszer, erőszakmentes kommunikáció   alkalmazására mindennapokban. Nagyon fontosnak tartjuk az érzelmi intelligencia fejlesztését is. 
A drámajáték az óvodában olyan módszer, amely a játékra alapoz, a gyermeki cselekvésre koncentrál, feltárja és fejleszti a gyermek kreatív képességeit. A drámajáték egyben dramatizáló is, hiszen szerepeket választanak és ezeket játsszák el. Megtanulják, hogyan alakítsák ki saját gondolkodásmódjukat, értékrendszerüket és megtapasztalják, hogy milyen sok megoldás létezhet egy adott helyzetre.
Védelmet nyújt a bátortalanabbaknak, a zárkózottabbaknak, a kevesebb önbizalommal rendelkezőknek. Nyitottabbá válnak, hamarabb oldódnak és az átélt helyzetek tapasztalatait tovább viszik magukkal a mindennapjaikba. Megtanulhatják a feszültséglevezetés irányított formáit. A dramatikus játékok hatékony segítséget nyújtanak a kommunikációs készségek, képességek kibontakoztatásának terén. Bátrabbak, közvetlenebbek, nyitottabbak, elfogadóbbak lesznek általuk. Erősödik önbizalmuk, fogékonyabbak lesznek, kíváncsiak a körülöttük élő emberekre. A játékok alkalmazásával fejlesztjük a gyermekek: megfigyelőkészségét, érzékszerveiket, finommotorikát, emlékezetüket, fantáziájukat, tájékozódási készségüket, esztétikai érzéküket, koncentrációs készségüket, empatikus készségüket, társas kapcsolataikat.
 
Vas Éva

Vas Éva

óvodapedagógus
Szántnerné Belső Anikó

Szántnerné Belső Anikó

óvodapedagógus
Bakonné Kozma Hajnalka

Bakonné Kozma Hajnalka

dajka