Maci csoport

Csoport filozófia

Csoportunkban kiemelt cél a színvonalas óvodai nevelés biztosítása. Fontos eleme a gyermekközpontúság, valljuk, hogy egyéni adottságokból kiindulva lehet a személyiségfejlesztést megvalósítani. Nagy hangsúlyt fektetünk a környezettudatos szemlélet és magatartás megalapozására, az egészséges életmód kialakítására. A Boldog Óvoda cím birtokosaként a mentális egészségük megőrzése ugyanolyan fontos számunkra, mint a betegségek, fertőzések megelőzése, amelyet a Semmelweis Kézmosási Programunk segítségével valósítunk meg. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a kiemelt figyelmet igénylő, SNI gyerekek integrálása, esélyegyenlőségük biztosítása a legmagasabb szinten valósuljon meg. Elsődleges feladatunknak tartjuk a gyerekekben egy emberközpontú értékrend kialakítását, énképük, önértékelésük erősítésével legyenek képesek másokkal együttműködni, kommunikálni. Segítjük a hazai kulturális értékek, népi hagyományok megismerését. Az érzelmi, erkölcsi, közösségi nevelésük során biztonságérzetük megalapozásra törekszünk. „A játék a gyermekek létfontosságú alaptevékenysége, szabadon választható, mással nem helyettesíthető, örömforrás számukra, hozzájárul személyiségük fejlődéséhez”: éppen ezért hangsúlyozzuk a játékidőben zajló, tevékenységben megvalósuló komplex tanulás fontosságát,egyéni érdeklődés alapján, melynek célja a világ megismerése, tapasztalatok bővítése, ismereteik gazdagítása, rendszerezése, értelmi képességeik fejlesztése.
Pénzesné Horváth Éva

óvodapedagógus