Zalaegerszegi Kertvárosi ÓvodaCSILAGKÖZI SZÉKHELYÓVODA

A Zalaegerszegi Kertvárosi Óvoda Csillagközi Székhelyóvodája 1979 óta szolgálja ki Kertváros szívében, jó természeti és infrastrukturális környezetben az óvodáskorú gyermekek fejlődésének és nevelésének optimális feltételeit.
Intézményünkben 6 csoport működik, 220 férőhellyel, ahol vegyes életkorú csoportokat szervezünk, így lehetőség nyílik a testvérek, a különböző korú gyermekek együttnevelésére.
Óvodánk épülete egy sikeres uniós pályázatnak köszönhetően a 2011-es évben széleskörű felújításon esett át, így korszerű, igényes környezetben fogadhatjuk a gyermekeket. A belső helyiségek világosak, tágasak, a gyerekek kényelmét és biztonságát szolgálják.
Óvodánk eszközellátottsága igen sokoldalú. Minden korosztály számára jó minőségű, komplex fejlesztő játékokat és olyan eszközöket biztosítunk, melyek idomulnak a gyerekek igényeihez. Nagy szakmai gyakorlattal, pedagógiai tapasztalattal rendelkező óvodapedagógusok, szakképzett dajkák, és nevelést segítő szakemberek vállalnak szerepet az óvodai nevelés eredményességében.
A gyerekek eltérő mozgásigényének kielégítése részben az irányított mozgásos tevékenységeken keresztül (frissítő torna, testnevelés foglalkozás, speciális torna, zenés gimnasztika), másrészt szabad mozgástevékenységek által valósul meg, amit a Bozsik program és a Sport Manó program keretében biztosított mozgásfejlesztő játékokkal, valamint egy zárt többfunkciós sportpályával gazdagítunk.
ÖRÖKÖS ZÖLD ÓVODAKÉNT a környezettudatos magatartásra nevelésre nagy hangsúlyt fektetünk. Ennek kapcsán részt veszünk a szelektív hulladékgyűjtésben, a hulladék egy részét játék- és eszközkészítésre magunk is felhasználjuk.
VIRÁGOS MAGYARORSZÁG különdíj elnyerése a gyerekek apróbb kerti munkáinak, alkalmazotti közösségünk összefogásának eredményéből származik.
A Csillagközi Székhelyóvoda „Állatbarát óvoda” címmel rendelkezik. Heti szinten kutyaterápiás foglalkozásokon vesznek részt a gyermekek.
A „Biztonságos Óvoda” cím elnyeréséve a helyes közlekedés szabályaival ismertetjük meg a gyermekeket.
Az ÖKOVÁROS programokon rendszeresen részt veszünk. Az adventi időszakban a város lakóinak hangulatos műsorral kedveskedünk, a városi farsang felvonulásain ötletes jelmezbe bújva arattunk nem egyszer nagy sikert. A környező intézmények által szervezett programok, vetélkedők, rajzpályázatok állandó résztvevői vagyunk. A gyermekek olvasóvá nevelése érdekében fontosnak tartjuk a könyvtárlátogatást, csoportjaink rendszeresen vesznek részt könyvtári foglalkozásokon. Lehetőség szerint megtekintjük a kisgyermekek számára szervezett zenei, színházi és bábelőadásokat, egyes ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódóan nevelőtestületünk tagjai is kedveskednek egy-egy előadással leendő és jelenlegi óvodásainknak. Délutáni fakultatív foglalkozás keretében hittan, aerobic, angol, Bozsik-foci oktatás is folyik óvodánkban.
Az óvodai életet a szülőkkel közös programokkal színesítjük: Kertvárosi Vigasságok, közös munkadélutánok, kézműves programok ünnepekhez, jeles napokhoz kötve.
Az intézményünk iránt érdeklődő kedves szülőket gyermekeikkel együtt szeretettel várja az óvoda teljes alkalmazotti köre.