ZALAEGERSZEGI KERTVÁROSI ÓVODA
Andráshidai  Tagóvodája

Új, korszerű, minden mai igényt kielégítő óvoda épületünk 2017 decembere óta fogadja a gyermekeket. A csoportszobák mellett szülői fogadóval és egy digitális táblával ellátott fejlesztő szobával rendelkezünk. Óvodánkban 4 vegyes életkorú csoportban folyik a gyermekek nevelése, oktatása. A csoportszobák berendezésekor elsődleges szempontunk volt, hogy biztonságos, barátságos, esztétikus környezet fogadja a gyerekeket nap, mint nap. Játéktárunk sokoldalú. Minden csoportban jó minőségű, komplex fejlesztő játékokat, valamint olyan eszközöket biztosítunk a gyermekek számára, amelyek gyermekméretűek, könnyen kezelhetőek, biztonságosak, és esztétikusak.
Óvodánkat családias légkör jellemzi. Az óvoda minden dolgozója érzelmi biztonságot nyújtó, szeretetteljes törődéssel és végtelen szeretettel fordul a gyermekek felé, amely nélkülözhetetlen a gyermekek személyiségének harmonikus fejlődéséhez. Az óvodai nevelésünk a családi nevelést egészíti ki, ezért nagy hangsúlyt fektetünk óvodánk nyitottságára. A szülőkkel az első pillanattól kezdve nyugodt, őszinte, bizalmon alapuló, közvetlen kapcsolatot építünk. Lehetőséget adunk a nevelési problémák, gondok közös megbeszéléséree, megoldások keresésére.
Pedagógiai munkánkat, a gyermekek személyiségének teljes kibontakoztatását a „Zalaegerszegi Kertvárosi Óvoda Pedagógiai Programja” alapján végezzük. Nevelési folyamatunk középpontjában a játék áll. Valljuk, hogy a játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze is. Óvodánkban olyan élményeket, tevékenységeket biztosítunk a gyermekek számára egész évben, amelyek segítségével megtapasztalhatják és megismerhetik a közvetlen környezetüket, a természetet, benyomásokat szerezhettek a növényekről, állatokról.
A “Zöld Óvoda“ kétszeres és a „Madárbarát Óvoda” cím birtokosaként nagyon fontos számunkra, hogy olyan viszonyt alakítsunk ki a természet és a gyerekek között, amelyben szeretik és tisztelik a természeti és társadalmi környezetük értékeit. Nagyon fontosnak tartjuk a népi hagyományok, szokások átörökítését, a népi jeles napok megünneplését. Arra törekszünk, hogy mindennapjainkat úgy szervezzük, hogy azokban nagy hangsúlyt kapjon az együttes tevékenység, a közös élmény.
Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmód megalapozására.
 A gyerekek mozgásigényének kielégítésére minden lehetőséget megragadunk. Sokat tartózkodunk a szabadban. Udvarunkon már Európai Uniós szabványnak megfelelő játékokat használhatnak a gyerekek.
Mind ezek mellett nagyon jól felszerelt tornaszobával rendelkezünk. Részt veszünk a Bozsik programban. Településrészünk intézményeivel, civil szervezeteivel szoros kapcsolatot ápolunk, különösen az iskolával.
Egész óvodai nevelésünkkel arra törekszünk, hogy gondtalan óvodás éveket biztosítsunk gyermekeink számára, hogy önálló, őszinte, nyitott, együttműködésre képes, toleráns, kreatív gyermek kerüljenek ki intézményünkből.

Csoportjaink