Katica csoport

Csoport filozófia

Csak attól tanulunk, akit szeretünk.” – Goethe
„A legjobb tanár éppen az, ki lassanként feleslegessé teszi magát.”
Csoportunk méltán kapta a nevét a „katicáról”, hiszen gyermek és felnőtt számára egyaránt kedves, mindenki szereti. Megérdemelten szól róla számtalan gyermekdal, mese, vers, mondóka.
A fenti gondolatok tükröződnek a nevelési elveinkben.
A testi szükségletek kielégítése és a készség- és képességfejlesztése emellett, értékrendünknek fontos alapköve, hogy szeretetteljes, elfogadó, biztonságot nyújtó légkörben segítjük a gyermekeket az egyre magasabb szintű önállóság elérésében. Csoportunkban nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi intelligencia fejlesztésére, hogy egy támogató környezetben, szeretettel forduljanak társaik, valamint a felnőttek felé, mellyel célunk, hogy a gyermekek egészséges önbizalommal, motiváltan, tudásvággyal lépjék majd át, az iskola kapuját.
Kozma Anita

óvodapedagógus